A všichni dohromady uděláme moc ...
dUkE - HUNTER online
Úvahy


Prohlížím si tak seznam netmagů va ATLASu a nestačím se divit. Rolovátko vpravo se smrsklo na tenký proužek a počet položek nabývá stále větších astronomických čísel. Poslední dobou vznikají nové internetové časopisy jako rostou houby po dešti a tento trend se jen tak nezastaví. Názvy jako Klub řezníků nebo Cyber lákají ke kliknutí a proto dlouho nevydržím prohlížet si seznam a zažínám si všechny odkazy prohlížet. Zde je pár mých poznatků a rad pro tvůrce takovýchto magazínů - postřehů nezávislého serfaře. Logicky se nabízí otázka: Kdo za tím vším stojí? Většinou jedinec, který se snaží ve spleti drátů nějak se zviditelnit. Upřímně řečeno, pokud se nejedná o profesionála tak končí většinou takovéto pokusy absolutním fiaskem. Stránka s bílým pozadím v jednoum rámci na principu záložek, nechutný Times New Roman a amatérská grafika. V takových časopisech najdete obvykle nějaké vtipy, pár komentářů nebo vzkazů a informace o tvůrci - často delší než všechny články.

Pak je tu další kategorie které fandím a které patří budoucnost - jsou to party lidí se stejnými zájmy či názory za svět. Jejich vzniklá dílka mají mnohem větší informační hodnotu i kvalitu provedení, jelikož víc hlav víc ví a taky víc vymyslí. Takovýchto netmagů je mnohem míň a poznáte je na první pohled. Grafika není zmatená a vše je sladěno, protože úkoly mají rozděleni jednotliví redaktoři mezi sebou. Programování, design, psaní článků - to všechno není práce pro jednoho člověka. Vím o čem mluvím, mám jeden takový projekt na svědomí a není to lehká práce.

Závěr který bych rád aby vyplynul z tohoto pisání je snad nadmíru jasný. Pokud máte chuť něco podobného podnikat, nesoukromničte a připojte se k nějaké již fungující skupině nebo vytvořte vlastní tvůrčí tým. Ušetříte tím sobě i ostatním hodně práce a z vaší činnosti bude větší užitek. Můžete dělat reklamu bannery, spamem a podobně ale na osobní webík zavítají stejně jenom kamarádi. V jednotě je síRa.... zdar nazdar přátelé

dUkEZpět - Nahoru - Vpřed