Forrest Gump
Martin Lux
Film


Film, který mi doporučil Ufon, ať se na něj podívám. Nechtělo se mi. Pak to kdysi dávali v televizi a časem si to i sestra půjčila. Protože ale téměř vždy funguje to, že když si něco půjčíme, tak to dávají brzo v televizi, stalo se to, co se stát mělo.

Proto vám zde přináším menší recenzi na tento vskutku výborný film. Kdo neviděl, nepochopí. Vše se točí okolo muže jménem Forrest. Setkáváme se s ním, už když byl malý. Forrest má malé IQ, ale to mu rozhodně nebrání udělat kariéru. Jeho život vlastně probíhá tak, že dělá jen to, co mu ostatní řeknou, neptá se a stále běhá. Když po škole dostal nabídku do armády, odletěl do Vietnamu. Dobrý život mu zařídí později jeho nadřízený, který koupí akcie ve firmě na ovoce (u firmy Apple). Potká spoustu zajímavých lidí, ovšem každý, kdo se s ním setká, je brzy zastřelen a nebo zemře jinou smrtí.

To je asi tak stručně o filmu, který trvá opravdu dlouho a až na pár momentů, které člověk neví, kam zařadit, se budete stále výborně bavit. Vše je totiž vyprávěno z jeho pohledu a ačkoliv je hloupý, okolí jej bere jako velice inteligentního a to je způsobeno hlavně jeho zdravým rozumem, upřímností a dobrým srdcem.

Je to film, který by měl podle mě a mého bratrance vidět každý, protože má jednak vtip a jednak veliké poučení. Každý si v něm najde to své, takže neváhejte a běžte se dívat!

Zpět - Nahoru - Vpřed